Sayfalar

5 Nisan 2013 Cuma

Game of Thrones geri döndü.

Her ne kadar kozmetiklerle ve alışverişle ilgili daha çok yazmayı tercih etsem de bu diziye saygı duruşunda bulunmasam olmazdı. 3.sezonu geçtiğimiz hafta içinde başlayan dizi ne kadar değerli olduğunu biz severlerine hatırlattı. 3.sezonun ilk bölümü bir geçiş bölümü olmasından mütevellit biraz ağır bir tempoda geçti . Ama ne kadar özlediysem artık bir çırpıda bitiverdi. 2 sezonu 4 günde izleyip bitirmiş biri olarak bölümleri tek tek beklemek baya zor gelecek sanırım.


*Görsel hdturk.org sitesinden alınmıştır.

Diziden genel olarak bahsetmem gerekirse George R. R. Martin tarafından yazılan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin dizi olarak çevrilmiş hali.
Westeros adlı hayali bir evrende geçiyor. Westeros’ta hüküm süren 7 büyük beyliğin, demir tahta çıkma mücadelesini konu alıyor.Dizide yer alan en büyük beylikler ise Stark, Targaryen, Baratheon ve Lannister beylikleri.İlk 2 sezonun sonunda Lannister'lar mücadeleyi kazanmış görünüyordu.Ama bakalım bu 3.sezonda bizi neler bekliyor. Khaleesi'den ümitliyim. :))

Khaleesi: 

*Görsel popscreen.com sitesinden alıntıdır.

Khal Drogo: 

*Görsel splitsider.com sitesinden alıntıdır.


Tyrion Lannister:  

*Görsel comicvine.com sitesinden alıntıdır.

Eddard Stark:   

*Görsel wallpaperno.com sitesinden alıntıdır.

Arya Stark:  

*Görsel fanpop.com itesinden alıntıdır.

Dizide devler,akgezenler gibi fantastik karakterler de var.Ak gezenlerden ciddi ciddi korkuyorum ben.Aşk,entrika,taht savaşları,savaş,acı,üzüntü ne ararsan var dizide.Hele bir de atmosfer oluşturmuşlar ki kişi kendini cidden bu ütopik evrende hissediyor.
Favori karakterlerim rahmetli Khal Drogo,Tyrion Lannister, Khaleesi Daenerys Targaryen bir de Eddard Stark vardı ki öldü onun yerine bence bu sezon öcünü bi güzel olacak kızı Arya Stark favori karakterim olabilir.:)

Fantastik dizileri , filmleri seven biriyseniz ve boş vaktiniz de varsa önerebileceğim bir dizi. Şimdi sizleri bu süper dizinin süper jeneriğiyle ( tek izleme sebebiniz bile olabilir kendisi)  baş başa bırakıyor ve bu posta son veriyorum:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için önemli ve değerli....